Co to jest szczęście

Czym jest szczęście

Czy można w ogóle zdefiniować czym jest szczęście?

Pewnie już dawno zauważyłeś, że większość osób, które Cię otaczają, są w ciągłym biegu, goniąc zwykle za pieniędzmi i innymi “rzeczami materialnymi”, zapominając o tym, czym właściwie jest szczęście…

Często tym ludziom wydaje się, że aby osiągnąć szczęście muszą spełniać warunki, które rzekomo odpowiadają wzorcowi szczęśliwego człowieka…Przyznasz, że na świecie panuje konsumpcjonizm, co chwilę produkuje się nowe wynalazki, aby żyło się nam lepiej i łatwiej…ale czy to wystarczy do szczęścia?

W obecnych czasach, wielu ludzi stało się niewolnikami coraz to nowszych technologii i chcąc mieć w swoim domu najnowsze gadżety.

W naszych głowach kreowany jest obraz, że jeśli będziemy mieć to wszystko, to będziemy szczęśliwi. Natomiast te osoby stają się zwykle coraz bardziej nieszczęśliwie, ponieważ nie o to tu chodzi…Do szczęścia nie potrzebujemy kolejnej zabawki, nie musimy zdobywać kolejnych trendów!

Aby być szczęśliwym potrzebne jest zatrzymanie się w tym pędzie i wsłuchanie się w siebie, dostrzeżenie tego, co jest dla Ciebie ważne, a nie to co wypada.

Wsłuchanie się w potrzeby swojego serca…Każdy człowiek ma jakąś misję w życiu i tylko jeśli ją odkryje i będzie żył w zgodzie z nią, będzie naprawdę szczęśliwy…

Czym właściwie jest szczęście?

Szczęście to harmonia i życie w zgodzie ze swoim sercem i duszą, to umiejętność dostrzegania i cieszenia się z drobnych rzeczy dnia codziennego, to spotkania z kochającymi ludźmi oraz przeżywanie każdej chwili obecnej i życie w TU i TERAZ.

 

Pięknie opisuje Beata Pawlikowska.
Jej słowa powinny każdemu dać wiele do myślenia…

„Szczęście bierze się z tego, co człowiek ma w duszy. A nie z tego, co musi zdobyć albo zrobić. Dopełnienie żadnych warunków nie da szczęścia. Jeżeli wyznaczasz sobie cel, który jest warunkiem twojego szczęścia, to nigdy nie będziesz w stanie się nim ucieszyć i nigdy nie poczujesz się w pełni szczęśliwy. Dostaniesz krótka satysfakcję, ale nie szczęście, którego tak uparcie poszukujesz. Bo szczęście nie leży TAM, tylko jest TUTAJ. W Tobie” (Beata Pawlikowska)

Bądź uważny na wszystko co dzieję się dookoła…jest tyle pięknych rzeczy…Nie goń, nie pędź, zatrzymaj się na chwilę, rozejrzyj się dookoła, poczuj wdzięczność i przede wszystkim bądź sobą! Wtedy zauważysz CUD istnienia i istnieje duża szansa, że poczujesz prawdziwe szczęście…

czym jest szczęście

Dlaczego szczęście jest tak ważne?

Być może zastanawiasz się, dlaczego szczęście jest uważane za tak ważny aspekt naszego życia. Jeśli mielibyśmy przyjrzeć się badaniom naukowym, to okazuje się, że zadowolenie z życia , poczucie sensu i dobre samopoczucie można łączyć ze szczęściem. Jednocześnie szczęście niekoniecznie jest nadrzędnym celem dla każdego w życiu. Oczywiście jest bardzo ważne dla większości z nas, ponieważ ma pewne, pozytywne korzyści i wspólne czynniki.

 

June Silny z Happify.com udziela 14 odpowiedzi na pytanie: co właściwie jest tak wspaniałego w szczęściu?

 1. Szczęśliwi ludzie odnoszą większe sukcesy w wielu dziedzinach życia, takich jak małżeństwo, przyjaźń, dochody, wydajność pracy i zdrowie.
 2. Szczęśliwi ludzie rzadziej chorują i doświadczają mniej objawów, gdy zachorują.
 3. Szczęśliwi ludzie mają więcej przyjaciół i lepszy system wsparcia.
 4. Szczęśliwi ludzie przekazują więcej na cele charytatywne (a dawanie pieniędzy na cele charytatywne również sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy).
 5. Szczęśliwi ludzie są bardziej pomocni i chętniej zgłaszają się na wolontariat – co również sprawia, że ​​jesteś szczęśliwszy!
 6. Szczęśliwi ludzie łatwiej poruszają się po życiu, ponieważ optymizm łagodzi ból, smutek i żal.
 7. Szczęśliwi ludzie mają pozytywny wpływ na innych i zachęcają ich również do poszukiwania szczęścia, które może działać jako wzmocnienie.
 8. Szczęśliwi ludzie angażują się w głębsze i bardziej znaczące rozmowy.
 9. Szczęśliwi ludzie częściej się uśmiechają, co jest korzystne dla zdrowia.
 10. Szczęśliwi ludzie częściej ćwiczą i zdrowo się odżywiają.
 11. Szczęśliwi ludzie są zadowoleni z tego, co mają, zamiast być zazdrośni o innych.
 12. Szczęśliwi ludzie są zdrowsi i mają większe szanse na to, że będą zdrowi w przyszłości.
 13. Szczęśliwi ludzie żyją dłużej niż ci, którzy nie są tak szczęśliwi.
 14. Szczęśliwi ludzie są bardziej produktywni i bardziej kreatywni w każdym aspekcie swojego życia

30 dniowe wyzwanie: Odnajdź swoją równowagę

jak dbać o ciało umysł i duszę

Jak szczęście może wpływać na zdrowie psychiczne

Jak prawdopodobnie możesz założyć z powyższej listy, istnieje silny związek między zdrowiem psychicznym a szczęściem! Kiedy szczęśliwi ludzie są zdrowsi, mają lepsze relacje, łatwiej nawiązują przyjaźnie i odnoszą więcej sukcesów w życiu. Jest to dość zrozumiałe i logiczne, dlaczego szczęście i zdrowie psychiczne są ze sobą powiązane.

 

Źródła, które przyczyniają się do szczęścia, są takie same, jak te, które zapewniają ludziom ochronę przed chorobami psychicznymi, co tłumaczy ścisły związek między nimi.

 

Ścisły związek między zdrowiem psychicznym a szczęściem jest wystarczającym powodem, aby uczynić szczęście ważnym priorytetem zarówno dla rodziców, nauczycieli, naukowców, jak i lekarzy, wraz z prostym faktem, że wszyscy po prostu lubimy czuć się szczęśliwi!

Chcesz poczuć się w pełni szczęśliwy? Zrozumieć siebie? Odbudować swoje poczucie własnej wartości? Chcesz poczuć pełną radość życia tu i teraz? 

 

Zapisz się na warsztaty rozwojowe na Teneryfie! “Wewnętrza Mądrość”, to program, który poprowadzi Cię za rękę do Twojego wnętrza. 

Co to są warsztaty rozwojowe na Teneryfie "Wewnętrzna Mądrość"

Są to zorganizowane wakacje, podczas których uczestnicy poznają i trenują Mindfulness, czyli uważność oraz rozwijają swoją świadomość w różnych obszarach.

Program organizowanych zajęć na Teneryfie obejmuje:

 • praktykę jogi 
 • medytację
 • pływanie z intencją
 • malowanie intuicyjne
 • taniec intuicyjny
 • Ceremonię Kakao
 • zwiedzanie Teneryfy
 • zdrowe posiłki wegetariańskie

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach jogi i samorozwoju na Teneryfie

Warsztaty rozwojowe z jogą na Teneryfie mają bardzo bogaty program, który może zmieniać się przy kolejnych edycjach i dopasowywać do potrzeb uczestników.

 

Warto zainwestować w siebie i skorzystać z tego wyjątkowego wydarzenia, ponieważ korzyści jakie odczujesz po warsztatach, są bezcenne! Zauważysz szybkie i głębokie zmiany, korzystnie wpływające na kondycję fizyczną, umysłową i emocjonalną.

 

 

Z takich wczasów wrócisz zrelaksowany, kreatywniejszy, pozytywnie nastawiony do świata i ludzi oraz naładowany energią miłości. 

Jak możesz wziąć udział w warsztatach rozwojowych na Teneryfie

Aby wziąć udział w warsztatach rozwojowych na Teneryfie, sprawdź szczegóły na naszej stronie: “Wewnętrzna Mądrość”, na której opisujemy jaki aktualnie proponujemy program warsztatów rozwojowych, w jakim terminie, oraz czy są dostępne miejsca (liczba miejsc ograniczona do max. 14 osób). Możesz bezpośrednio zapisać się online! Otrzymasz dalsze instrukcje we wiadomości email. Wejdź na stronę zapisu i zarezerwuj swoje miejsce dziś!

Zapraszamy do wspólnej podróży! Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas wiadomość.

Pobierz infografikę

dlaczego chcemy być szczęśliwi

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *