najlepsze polskie kanały o jodze na youtubw

Najlepsze Polskie Kanały o Jodze na YouTube

W dzisiejszym poście mamy dla was 10 polskich, inspirujących kanałów o jodze na YouTube. Jak już pewnie wiecie, mieszkamy na Teneryfie od wielu lat i mamy swoje poranne rytuały pływania w oceanie z intencją, medytacji, jak również jogi. Mamy to szczęście, że na wyspie mieszka tak wiele różnorodnych ludzi, że pośród nich, znalazły się 2 osoby, które prowadzą jogę na plaży. Niestety, nie zawsze mamy możliwość uczestniczyć w praktyce na żywo, dlatego wtedy na ratunek przychodzi YouTube!

Oczywiście nic nie zastąpi praktyki z doświadczonym instruktorem, który na bieżąco koryguje naszą postawę. Niemniej joga w domu może być doskonałym startem dla osób, które są zupełnie początkujące i mają niewiele czasu, aby iść na zajęcia w swoim miejscu zamieszkania.

Ćwicząc w domu, możesz wybrać spokojne praktyki z joginkami, prowadzącymi Cię za rękę, online. Kiedy dopiero zaczynasz, wybieraj takie wideo, które jest przeznaczone dla początkujących. Małymi krokami, konsekwentnie będziesz rozwijać się w praktyce, jednocześnie  relaksując się i sukcesywnie wzmacniając swoją sylwetkę.

Poniżej znajduje się subiektywna lista najlepszych, polskich kanałów na YouTube z jogą, które polecamy Ci zobaczyć, jeśli chcesz zacząć ćwiczyć jogę w domu. Kolejność naszych propozycji, jest losowa.

najlepsze polskie kanały o jodze na youtube

Top 10 Polskich Kanałów YouTube w tematyce Jogi

W internecie jest wielu instruktorów jogi, medytacji, czy ogólnie mówiąc mindfulness. W tym zestawieniu zebraliśmy 10 najlepszych kanałów YouTube, które warto subskrybować, jeśli chcesz praktykować jogę, a tym samym zadbać o swoje Ciało i swoją Duszę.

„Joga to nauka równowagi, a równowaga jest celem wszystkich żyjących istot. To Twój dom.”

Rolf Gates

joga cytaty

#1 Małgorzata Mostowska

Gosia Mostowska to jedna z najbardziej rozpoznawanych joginek w internecie. Jej społeczność na You Tube to 414 tyś subskrybentów.

Oprócz jogi, Gosia także jest znana ze swoich medytacji. Często nagrywa filmy w pięknych okolicznościach przyrody, nad morzem lub w górach. Joginka chcę zachęcić swoich odbiorców nie tylko do wspólnej praktyki jogi, ale też do wprowadzania zdrowych nawyków do codziennego rozkładu dnia.

Zobacz i subskrybuj kanał Gosi, tutaj.

#2 Ola Żelazo

Ola Żelazo ma 217 tyś subskrybentów. Swój kanał stworzyła po to, aby motywować innych do dbania o siebie. Jej filmy to treningi pilatesu i praktyki jogi. W swoich nagraniach dba o kręgosłup i pokazuje proste rozwiązania, które pomagają zachować zdrowie i młodość.

Ola chce pokazać, że w tym zwariowanym świecie można pielęgnować wartości rodziny, miłości, przyjaźni, zadbać o zdrowie oraz o swoje wewnętrzne szczęście, a przy tym wszystkim pozostać sobą.

Zobacz i subskrybuj kanał Oli, tutaj.

#3 Aga Yoga

Za kanałem Aga Yoga stoi joginka kundalini, która na co dzień mieszka w Kopenhadze, natomiast regularnie prowadzi zajęcia w Polsce i Europie. Na swoim kanale ma 24,9 tyś subskrybentów. Aga uczy i opowiada o jodze oraz o jogowym stylu życia. Joginka pięknie pokazuje jak można żyć jogicznym stylem życia na co dzień. Jej intencją jest zarazić jak najwięcej ludzi pasją do jogi. Uczy jak praktykować jogę, medytować oraz jak pokochać swoje życie.

Zobacz i subskrybuj kanał Agi, tutaj.

#4 Anatomia jogi

To kanał Gosi Kobus Kwiatkowskiej, z ilością subskrybentów- 58.1 tyś. Gosia z zawodu jest fizjoterapeutką i joginką. Na swoim kanale oferuje praktyki jogi oraz filmy instruktażowe i techniczne, które w bezpieczny sposób pomagają w rozwoju na ścieżce jogi. Na swoim You Tube także udostępnia swoje autorskie podcasty.

Zobacz i subskrybuj kanał Gosi, tutaj.

#5 Madalena yoga

Magdalena to joginka, która na swoim kanale ma 17 tys subskrybentów. Joginka oferuje sesje jogi do każdego poziomu zaawansowania. Jej celem jest pokazanie, że jeśli tylko chcesz, to joga i medytacja jest dla Ciebie. Nie musisz spełniać żadnych specjalnych wymogów by móc rozwinąć matę w zaciszu swojego domu i poświęcić SOBIE kilka minut uwagi.

Zobacz i subskrybuj kanał Magdy, tutaj.

#6 Yogahome.pl

Yogahome.pl prowadzą  nauczyciele jogi- Karola i Adrian, którzy mają 11 tys subskrybentów. Obydwoje są  etatowymi instruktorami z dużym doświadczeniem, szkolą osoby początkujące, zaawansowane, a nawet nauczycieli jogi.

Jogini głównie prowadzą zajęcia z Vinyasy, ale znajdziesz tu również Yin Joge, Ashtange, Joga Nidre, Yoga Wheel, Stretching czy medytacje.

Wyróżnia ich to, że codziennie prowadzą zajęcia na żywo! Kiedyś prowadzili szkołę stacjonarną, dziś ich szkoła przeniosła się na You Tube i codziennie udostępniają nowy film.

Zobacz i subskrybuj kanał Yogahome, tutaj.

#7 Yoga by Eli

Yoga by Eli to kanał, który ma 11,4 tyś subskrybentów.

Założycielka inspiruje praktyką jogi, medytacji, technikami oddechowymi oraz prostymi przepisami na świadomą codzienność. 

Jej pasją jest dzielenie się z innymi wiedzą i doświadczeniem zdobytymi na macie i poza matą aby żyło się lepiej na co dzień.

Joginka uważa, że joga to praktyka dla każdego, bez względu na wiek, płeć, predyspozycje i elastyczność. To sposób na życie w spokoju, w miłości do siebie, do bliskich i świata nas otaczającego.

Zobacz i subskrybuj kanał Eli, tutaj.

#8 Mary Kate

Kanał Mary Kate subskrybuje 2,03 tys osób.

Prowadzi go joginka Mary Kate, która zaprasza do cotygodniowych sesji jogi all levels, a także jogowych tutoriali i medytacji. 

Na swoim kanale ma dużo filmów, często nagranych w cudownych, zielonych okolicznościach przyrody.

Zobacz i subskrybuj kanał Mary Kate, tutaj.

najlepsze polskie kanały o jodze

#9 Agata Ucińska

Agata to joginka, która na swoim kanale zgromadziła 9,48 tyś subskrybentów.

Jej kanał jest nie tylko o jodze, ale także o zdrowym, świadomym stylu życia. 

Agata jest miłośniczka stylu Vinyasa i autorką bloga www.poczujsielepiej.pl 

Zobacz i subskrybuj kanał Agaty, tutaj.

#10 Olga Butkiewicz Yoga

Olga ma na swoim kanale 6,28 subskrybentów. W swoich filmach zaprasza do wspólnej przygody, jaką może być joga – praca z ciałem, umysłem i oddechem.

Zachęca, aby znaleźć dla siebie kilka chwil i odnaleźć balans, rozluźnić ciało i pogłębić oddech, bo spokój zaczyna się wewnątrz, więc należy zadbać o siebie, dla siebie.

Zobacz i subskrybuj kanał Olgi, tutaj.

Mamy nadzieję, że ta lista top 10 najlepszych polskich kanałów na YouTube o jodze, zainspirowała Cię do tego, by zacząć praktykować jogę w domu.

Ciekawe jesteśmy, czy również praktykujecie jogę w domu? Jeśli tak, koniecznie dajcie nam znać w komentarzu poniżej, czy macie jakieś ulubione kanały na YouTube z jogą?

A może trenujecie coś zupełnie innego?

Ćwicz z nami jogę na Teneryfie!

Chciałybyśmy zaprosić Was na wyjątkowe warsztaty jogi na Teneryfie.Zapraszamy na relaksacyjny wyjazd – warsztaty rozwojowe z jogą na Teneryfie do CUDownego miejsca, pośród plantacji bananów, pod okiem profesjonalnej, wykwalifikowanej i przesympatycznej kadry!

Nasz program to istny balsam dla ciała, umysłu i duszy, łączący ekologiczną zdrową dietę wegetariańską, regenerującą praktykę jogi, medytacje, pływanie w oceanie, malowanie intuicyjne i mindfulness…

Sprawdź szczegóły programu i zapisz się na kolejne warsztaty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *