joga na Teneryfie

Czym jest Joga? Dlaczego warto ją praktykować? Joga na Teneryfie

Wczasy z Jogą na Teneryfie

Zanim przejdziemy do wyjaśnienia czym jest joga, jakie są rodzaje jogi, dlaczego warto ją praktykować, chciałybyśmy zaprosić Was na wyjątkowe warsztaty jogi na Teneryfie.

Bo tak naprawdę matę do jogi można rozwinąć wszędzie, ale Teneryfa to ocean zdrowia i miejsce do tego stworzone, zachwycające piękną przyrodą i okolicą, gdzie słońce świeci przez cały rok!

Zapraszamy na relaksacyjny wyjazd – warsztaty rozwojowe z jogą na Teneryfie do CUDownego miejsca, pośród plantacji bananów, pod okiem profesjonalnej, wykwalifikowanej i przesympatycznej kadry!

 

Nasz program to istny balsam dla ciała, umysłu i duszy, łączący ekologiczną zdrową dietę wegetariańską, regenerującą praktykę jogi, medytacje, pływanie w oceanie, malowanie intuicyjne i mindfulness…

 

Sprawdź szczegóły programu i zapisz się na kolejne warsztaty.

 

Bliskość przyrody i szczególna atmosfera sprawiają, że odnajdziesz tutaj spokój, równowagę i harmonię wewnętrzną. Wśród szumu fal i kołyszących się na wietrze palm, będziemy wspólnie praktykować jogę, głęboko oddychać, jeść pyszne, zdrowe posiłki, rozmawiać, odpoczywać, poznawać siebie. Do naszej dyspozycji jest niezwykle klimatyczne miejsce na południu Teneryfy, z dala od zgiełku turystycznego, wśród palm bananowych i z widokiem na ocean – co daje poczucie prywatności, przestrzeni i błogiego spokoju.

Na trenie specjalnie wybranej posiadłości, znajduje się piękna przestrzeń do praktyk jogi, medytacji i spędzania wspólnie czasu.  

 

Joga na Teneryfie to cudowne rozwiązanie dla każdego, kto chce spędzić wakacje inaczej niż zwykle, kto potrzebuje odpocząć od codziennej rutyny, pędu i doładować się energetycznie, oraz dla każdego, kto chce zadbać o swój organizm holistycznie.

Czym jest JOGA?

Joga to pewnego rodzaju świadomy relaks, który jest połączony z praktyką mindfulness (uważności) – dotyczącej ciała, oddechu, a także myśli i emocji. Koncentrując się na swoich myślach i uczuciach, które pojawiają się w trakcie sesji jogi, można odciągnąć uwagę od problemów dnia codziennego, i choć przez tę chwilę być „tu i teraz”. Praktyka jogi w pięknych okolicznościach przyrody, na Teneryfie pomaga jeszcze głębiej odczuć tę praktykę. Egzotyczna roślinność na Teneryfie oraz  morski klimat sprzyjają atmosferze jogi.

Joga jest nie tylko modną praktyką, ale też wysiłkiem mającym korzystny wpływ na samodyscyplinę oraz samopoczucie. Badania naukowe potwierdzają, że joga ma znaczący wpływ zarówno dla psychiki człowieka, jak i dla zdrowia całego organizmu. Tradycja jogi trwa od setek lat, a w tych ostatnich zyskuje ona pozycję liderki wśród aktywności fizycznych i ćwiczeń. Jogę ćwiczą nie tylko kobiety, ale i mężczyźni, dlatego można uznać, że jest uniwersalnym źródłem samodoskonalenia.

O jodze mówi się, że to trening ciała i duszy. Pochodzi ze Wschodniej filozofii, dokładnie z Indii. Właśnie tam powstał cały system zjednoczenia woli z ciałem – co wyraża się właśnie w pozycjach (asanach) i stanach jogi. Opanowywanie pozycji podczas ćwiczeń jest opanowywaniem popędów ciała, nerwów i kaprysów, które ograniczają w rozwoju osobistym i samodoskonaleniu.

Ponadto, joga wyszczupla sylwetkę oraz wzmacnia mięśnie całego ciała. Ćwiczenia jogi sprawiają, że jesteśmy bardziej gibcy i rozciągnięci – co ma bardzo korzystny wpływ na redukowanie napięć mięśniowych, które powstały na skutek pracy fizycznej lub uprawiania innych rodzajów sportu.

Jakie są rodzaje Jogi i czym się od siebie różnią

Różne drogi, ten sam cel 🙂

Ponieważ wiedza o jodze od początku była przekazywana w formie ustnej, istnieje wiele jej różnych szkół i dróg. Każda jest inna i charakteryzuje się specyficzną praktyką, ale wszystkie mają ten sam cel. Dlatego, dzięki swojej różnorodności, joga daje każdemu możliwość rozwoju i znalezienia drogi, w której będzie się najlepiej spełniał.

Obecnie, nie przywiązuje się tak dużej wagi do duchowego wymiaru jogi. Mieszkańcy Zachodu najchętniej czerpią korzyści z praktycznych aspektów jogi:

 • pranajamy (świadomy oddech), która wycisza umysł i pomaga skupić się na tym co jest tu i teraz, związanym z tym przepływie prany, czyli energii przez ciało
 • korzyściach z praktyki poszczególnych asan i sekwencji asan, co zwraca uwagę ku ciału –  niweluje napięcia i rozciąga ciało
 • ogólnym dbaniu o siebie i wyznaczeniu czasu tylko dla siebie
 • medytacji i mindfulness, które łagodzą skutki stresu, przywracają nas do ciała, uspokajają umysł, pozytywnie wpływają na życie

Kilka podstawowych stylów jogi to:

 • Ashtanga- Ashtanga – gałąź jogi, która ma swoje korzenie w kulturze Indii. Jest to dynamiczna odmiana jogi. Jej ożywcze właściwości bazowane są na związku techniki oddechu z ruchem. System „ruch-oddech”, czyli vinyasa to cecha, która istotnie różni Ashtangę od innych form jogi. Ashtanga joga uczy jak zaakceptować własne ograniczenia oraz jak je cierpliwie przekraczać. Uczy bycia wyrozumiałym dla samego siebie, jednocześnie regularnie testuje.
 • Vinyasa joga jest rodzajem jogi, która łączy w sobie ruch i oddech, w celu osiągnięcia harmonii w ciele i umyśle. Vinyasa joga polega na praktyce sekwencji asan, które, w przeciwieństwie do ashtanga jogi, mogą mieć dowolną kolejność. Ważny aspekt to połączenie ruchu z oddechem.
 • Hatha joga  – jest bardzo znaną i starą tradycją indyjskiej jogi, która obejmuje wszystkie jej odmiany ukierunkowane na ćwiczenia oddechowe i fizyczne. Cechą hatha jogi są jej trzy najważniejsze elementy – asana, krija i pranajama. Hatha joga jest uważana za najstarszą formą ćwiczeń psychofizycznych, kładzie duży nacisk na godzenie ćwiczeń fizycznych, wymagającymi siły z praktyką ezoteryczną. Samo słowo “hatha” oznacza właśnie “siłę” i tym samym wymaga od swoich uczniów surowej dyscypliny.
 • Kundalini joga – to narzędzie na drodze każdego człowieka do odkrywania swojego wewnętrznego potencjału. To energetyzująca praktyka, angażująca całe ciało i umysł, po to, aby odblokować wewnętrzną błogość, przyjemność, moc oraz pozytywną energię i spokój. Z punktu widzenia kultury europejskiej, kundalini joga wygląda na mocno ezoteryczną, jednak jest to joga, która ma ogromne praktyczne zastosowanie w rozwoju osobistym, emocjonalnym i duchowym. Pomaga wykorzenić złe nawyki i zrozumieć siebie.
warsztaty jogi na teneryfie

Uzdrawiająca joga

Wiele osób także praktykuje jogę, aby pomóc sobie w różnych dolegliwościach zdrowotnych.

Praktyki jogi na różne potrzeby:

 • joga na kręgosłup, dla tych, którzy spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej. Joga ta w dużej mierze polega na wzmacnianiu mięśni brzucha oraz otwieraniu bioder, po to, żeby zniwelować ból kręgosłupa.
 • joga na mocny brzuch, która poprawia postawę ciała, prawidłowe trawienie i oddychanie
 • joga twarzy, która działa jak naturalny lifting. Mięśnie twarzy zwiększają swoją objętość i napięcie i tym wypychają skórę twarzy od środka. Joga twarzy nazywana jest naturalnym botoksem. 
 • joga na stres jest dobra, ponieważ połączenie ruchu, medytacji i świadomego oddechu sprawia, że uspokaja się umysł, który na co dzień jest pełen myśli.
 • joga dla dzieci– przede wszystkim powinna być zabawą. Joga pomaga dzieciom uspokoić ich ciągle rozbiegane ciała i umysły.

Zatem ćwicz jogę, a będziesz zdrowy duchem i ciałem.

Dlaczego warto praktykować jogę

 • joga rozwija świadomość ciała
 • joga uczy jak się relaksować i jak radzić sobie ze stresem
 • joga poprawia się zdolność koncentracji
 • joga wzmacnia, rozluźnia i uelastycznia ciało
 • joga podnosi odporność – poprzez ruch i pogłębiony oddech
 • joga pomaga się zdystansować do tego, na co nie mamy wpływu
 • joga uziemia (gruntuje), dzięki czemu łatwiej być tu i teraz
 • joga daje energię i witalność
 • regularna praktyka jogi pomaga zmniejszyć lub wyeliminować wiele dolegliwości w ciele (pomaga zmniejszyć bóle kręgosłupa, sprawia, że ciało wydaje się lżejsze, poprawia gospodarkę hormonalną)
 • joga poprawia jakość snu – ruch i praca z oddechem pomagają zrzucić napięcie, uspokajają ciało i umysł, dotleniają wszystkie komórki
 • regularna praktyka jogi uczy prawidłowej postawy ciała – jak siedzieć, jak chodzić, jak stać
 • joga uczy jak żyć bardziej świadomie i zdrowiej
 • dbając o prawidłowe funkcjonowanie ciała i umysłu, unikamy problemów w przyszłości
 • joga wprowadza równowagę w ciele, umyśle, oddechu i stylu życia

Zadbaj o siebie holistycznie. Pobierz bezpłatnie checklistę

Joga na Teneryfie

Wszyscy czasami potrzebujemy rzucić wszystko i wyjechać, by odetchnąć, naładować wewnętrze baterie oraz zyskać nowe wejrzenie w siebie i spojrzenie na otaczający nas świat. Jasne, można wyruszyć byle gdzie, ale można też obrać za cel stworzone do tego miejsce! Zapraszamy Was na wyjątkowy wypoczynek na Teneryfie połączony z warsztatami, na których będziemy pracować nad równowagą ciała, umysłu i ducha, a urzekająca sceneria wyspy doskonale nam w tym pomoże.

Zapraszamy na nasze warsztaty rozwojowe z jogą, na Teneryfie, gdzie będziesz mógł zgłębić temat i nauczysz się dobrych nawyków, ćwicząc jogę i odkrywając swoją wewnętrzną moc! 

Sprawdź szczegóły programu i zapisz się na kolejny wyjazd. Kliknij przycisk poniżej. Liczba miejsc ograniczona do max 14 osób na jeden wyjazd. Zapraszamy!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *