10 miejsc na Teneryfie, które musisz zobaczyć

10 Miejsc na Teneryfie, które musisz zobaczyć

Teneryfa, to hiszpańska wyspa na Oceanie Atlantyckim, która ma wiele do zaoferowania. Ze względu na świetny klimat  przez cały rok oraz magiczne krajobrazy, turyści z całego świata przyjeżdżają, aby zachwycać się jej urokiem.

 

Jest wiele miejsc, które trzeba zaliczyć, będąc na Teneryfie.

Jednak 10 miejsc, przedstawionych poniżej, jest koniecznym punktem do odwiedzenia, aby choć trochę poznać wyjątkowość tej wyspy.

10 MIEJSC, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ NA TENERYFIE, to:

1. Co warto zobaczyć na Teneryfie: Park Narodowy Teide

Park Narodowy oraz Wulkan El Teide – obowiązkowy punkt do zwiedzenia na Teneryfie. El Teide to trzeci najwyższy wulkan na świecie, ale także najwyższy szczyt w Hiszpanii. Jego wysokość to 3715 m n.p.m. Jest to wulkan czynny.

Wulkan wraz z otoczeniem, łącznie z całą kalderą Las Cañadas jest chroniony w Parku Narodowym El Teide. Teren Parku Narodowego jest ukształtowany przez działalność wulkanu – pokrywają go różne formacje skalne, a przez całą długość zbocza wulkanicznego stożka ciągną się zastygłe strumienie lawy.

Co warto zobaczyć na Teneryfie

2. Co warto zobaczyć na Teneryfie: Masca

Masca – wioska położona w malowniczym wąwozie w Parku Krajobrazowym Teno. Masce zamieszkuje około 100 osób. Jest uwielbianą przez turystów atrakcją, ponieważ jej widoki zapierają dech w piersiach. Poza tym, w wiosce jest doskonale zachowana tradycyjna, kanaryjska architektura. Znajdziemy tam również knajpy czy sklepiki z pamiątkami.

Co warto zobaczyć na Teneryfie

3. Co warto zobaczyć na Teneryfie: Los Gigantes

Los Gigantes – wielkie klify, o wysokości ponad 600 m, które majestatycznie wznoszą się nad oceanem. Klify można podziwiać podczas kąpieli w oceanie na małej plaży- Playa de los Guios, która leży u ich stóp. Jednak, najlepszą formą oglądania klifów są kilkugodzinnie rejsy katamaramen czy jachem.

Co warto zobaczyć na Teneryfie

4. Co warto zobaczyć na Teneryfie: Góry Anaga

Góry Anaga –  pasmo gór o ostrych krawędziach i głębokich grzbietach, pokryte płaszczem wawrzynu i wspaniałymi drzewami, paprociami oraz mchami. Wszystko to znajduje się mniej niż godzinę jazdy od Santa Cruz, stolicy Teneryfy i głównego portu, oraz od La Laguna, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie Anagi jest jak podróż do czasów, kiedy ludzie mieli bliski kontakt z naturą.

Co warto zobaczyć na Teneryfie

5. Co warto zobaczyć na Teneryfie: Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerifestolica wyspy, która znajduje się w północno-zachodniej części terytorium. Przyjemny klimat miasta i tereny handlowe na świeżym powietrzu sprawiają, że jest to idealne miejsce na spacery i długie zakupy. W mieście znajduje się wiele rzeźb, wykonanych przez artystów, które ukryte są wśród alej i parków oraz starożytne fortyfikacje zabytkowych budynków (kościoły i pałace)

Santa Cruz de Tenerife to połączenie architektury XXI wieku oraz dzieł Césara Manrique. Co warto zobaczyć na Teneryfie

6. Co warto zobaczyć na Teneryfie: Icod de Los Vinos

Icod de los Vinos to obowiązkowy przystanek na malowniczej północno-wschodniej części Teneryfy. Można tu zobaczyć drzewo draceny, które ma 1000 lat i jest jednym z symboli Teneryfy. “El Drago Milenario” położony jest w bujnym parku z mnóstwem pięknych kwiatów i roślinności. 

7. Co warto zobaczyć na Teneryfie: Loro Park

Loro Park – duże zoo na Teneryfie:) Dzień spędzony w Loro Parku jest świetną zabawą dla rodzin. Można w nim spotkać liczne ptaki (zwłaszcza papugi), goryle, jaguary, lwy, orki i delfiny. Sam park jest piękny i zachwyca licznymi kwiatami i egzotyczną roślinnością.

W Loro Parku znajduje się imponująca kolekcja egzotycznych ptaków, która obejmuje ponad 300 różnych gatunków. W parku można podziwiać także największe pingwinarium na świecie, z ponad 250 pingwinami. Dodatkowo, park posiada akwarium, w którym są ryby i rekiny. W parku odbywają się pokazy orek, delfinów oraz fok.

Co warto zobaczyć na Teneryfie

8. Co warto zobaczyć na Teneryfie: Siam Park

Siam Park – największy park wodny w Europie, urządzony w tajlandzkim stylu, który znajduje się w Adeje, na południu wyspy. Ten park to czysta adrenalina. Oferuje szeroką gamę ekscytujących wodnych wyzwań, które są idealne dla rodzin z dorastającymi dziećmi. Na terenie parku znajduje się sztuczna plaża, z dużym basenem i sztuczną 3 metrową falą. W parku także znajduje się prawie pionowa zjeżdżalnia, która wznosi się na wysokość 28 metrów i przecina basen wypełniony rekinami. Poza tym, w Siam Park można wynająć prywatne domki, w egzotycznym stylu, i luksusowo spędzić dzień.

Co warto zobaczyć na Teneryfie

9. Co warto zobaczyć na Teneryfie: La Laguna

San Cristobal de La Laguna – największe miasto na Teneryfie i jedyne na całej wyspie, które zostało uznane za Dziedzictwo Ludzkości (UNESCO). To zabytkowe miasto zostało założone w 1497 roku, było pierwszą stolicą Teneryfy i centralnym punktem potęgi wyspy.

Zwiedzanie La Laguny to jak podróż w czasie do historii Teneryfy. La Laguna zachowała swoje oryginalne, XV-wieczne układ.

Pierwszy uniwersytet na Wyspach Kanaryjskich powstał właśnie w La Laguna, w 1927 roku. Od tego czasu miasto słynie z uniwersyteckiego i skupionego na młodzieży środowisku.

Pomimo przeniesienia stolicy do Santa Cruz, w 1833 roku, rozwój La Laguny był nie do zatrzymania. Dziś mieści się w nim wiele budynków pałacowych, sklepów, restauracji i lotniska Tenerife North.

Co warto zobaczyć na Teneryfie

10. Co warto zobaczyć na Teneryfie: Piramidy w Guimar

Piramidy w Guimar – Na Teneryfie znajdują się piramidy:)  Wizyta w piramidach w Guimar jest koniecznością, aby dowiedzieć się więcej o najodleglejszej przeszłości wyspy. Nie można spodziewać się czegoś przypominającego ogromne piramidy w Gizie w Egipcie:)  Mimo to, jest to ciekawa lokalizacja i warta odwiedzenia!

 

Teneryfa to nie tylko 10 miejsc do zwiedzania! Terytorium tej wyspy to 2034 km kwadratowych. Można by zwiedzać tę wyspę turystycznie przez kilka tygodni. Teneryfa to przyroda, malownicze wioski, cudowne plaże oraz wiele innych atrakcji.

Co warto zobaczyć na Teneryfie

Zapraszamy do eksplorowania Teneryfy i jej atrakcji podczas wyjazdów grupowych, które możemy zorganizować dla coachów/joginów/firm/szkół itd. 

Teneryfa to doskonałe miejsc, by zorganizować wyjazd grupowy, szkolenie, wyjazd integracyjny czy warsztaty rozwojowe- jogowe.

Mieszkając na Teneryfie od wielu lat, znamy wiele ciekawych miejsc, które możemy polecić na unikatowe wyjazdy grupowe.

 

Jeśli chciałbyś zorganizować swój wyjazd grupowy, napisz do nas wiadomość.

Obecnie współpracujemy z różnymi ośrodkami w różnych częściach wyspy, zatem możemy zaoferować niezapomniany wyjazd na Teneryfę wraz z bogatymi wycieczkami i atrakcjami. W naszej ofercie również znajdziesz przykładowe, gotowe propozycje programów wyjazdowych dla grup, na Teneryfę.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *