Warsztaty i Zajęcia na Teneryfie

Warsztaty i dodatkowe zajęcia wzbogacające program

Jest to praktyka porannego pływania w oceanie z określeniem indywidualnej intencji, z jaką będziemy pływać w danym momencie.
Prowadzone przez Klaudię Stawiarską oraz Kasię Smółka, założycielki CUDu na Teneryfie oraz autorki warsztatów “Wewnętrzna Mądrość” i “Wewnętrzna Radość”.
Są to nasze unikatowe, autorskie warsztaty, manifestacji tego, czego w życiu
najbardziej pragniemy. Z wykorzystaniem naturalnych dóbr Teneryfy, czyli plaży i
oceanu, zatopimy się w swoich marzeniach i nauczymy świadomego wyrażania swoich
intencji. Poprzedzone krótką medytacją, rozmową o intencji oraz rozgrzewką

Malowanie intuicyjne jest to wyrażanie nas samych, naszego wewnętrznego ja, naszych emocji i odczuć, wszystkiego tego, co jest w nas, w formie namalowanego obrazu. Praca z obrazem intuicyjnym pozwala nam lepiej poznać samego siebie i zrozumieć, co jest dla nas ważne. Jest to praca z naszą wewnętrzną prawdą. Rozbudzamy w sobie kreatywność i malujemy z poziomu serca. W malarstwie intuicyjnym wszystko jest poprawne. Nie ma tu przestrzeni na ocenianie. Każdy wyraz samego siebie jest doskonały. Zajęcia prowadzi Joanna Piotrowska-Ratajczyk.

Zajęcia jogi, medytacji oraz świadomego oddechu, prowadzi Maja Balcerzak. Poprzez
proste techniki medytacji nauczymy się używać nasz umysł jako narzędzie kreatywne,
a nie tylko wiecznie pędzące myśli. Świadomie oddychając zrozumiesz jak możesz w łatwy sposób uspokajać wszystkie swoje systemy w organizmie, przywołując harmonię i
wewnętrzny spokój. Asana praktyka jogi, czyli różne pozycje posłużą nam odblokowaniu napięć z mięśni, wzmocnimy stawy, kości, pobudzimy krążenie.

Warsztaty prowadzone przez wokalistkę i songwriterkę, Ginę Damalfi, pod tytułem:
“Głos i ekspresja wokalna czyli Twój strumień mocy – Ciała, Umysłu i Duszy”. Na
tych warsztatach zadbamy o bliskie połączenie z naszym indywidualnym
brzmieniem i kolorem, przyjrzymy się nam samym z perspektywy głosu, którym
dysponujemy, pomyślimy nad tym, czy jest on zgodny z naszym wyobrażeniem o sobie,
a jeśli nie do końca tak jest, to czy możemy stać się bardziej jednością, żeby wspólnie z
ciałem, umysłem i duszą nasz głos świadczył o naszej mocy i był ekspresją tego, co w nas najpiękniejsze i co jest napędem do realizacji marzeń i planów.

Wykłady prowadzone przez Elizę Steć w różnych obszarach rozwoju osobistego, od
motywacji po emocje i przekonania. Temat możemy dopasować do potrzeb
Twojego programu. Przykładowy warsztat pt.: “Jak działa podświadomość. Technika uwalnia ograniczających, powracających obrazów”. Analiza i metody jak wykorzystywać technikę uwalniania obrazów w codziennym życiu.

Ceremonia kakao jest kilkugodzinnym spotkaniem w kręgu. Od stuleci przeprowadzana przez plemiona pierwotne Środkowej Ameryki.

 

Miejsce ceremonii jest przygotowane w sposób szczególny żeby podnieść poziom wibracji i przekształcić energię wspólnego “tańca” tak, by każdy z uczestników miał przestrzeń na indywidualne i głębokie doświadczenie.

Na czas tej szamańskiej ceremonii każdy z uczestników ustanawia dla siebie intencję i przyzwala na to, by kakao pomogło odkryć to, czego domaga się Dusza.

 

Ceremonia może być dla Ciebie doświadczeniem medytacyjnym, głęboko transformującym albo zmysłowym w zależności od Twoich intencji.

Podczas ceremonii będziesz zachęcana do głębokiego oddychania, wsłuchiwania się w sygnały ciała i odczuwania poprzez serce. Muzyka i mantry serca pomogą Ci wejść w przestrzeń serca, byś mogła wyjść poza osądy, w jaśniejszy i pełen mocy stan bycia.

 

Dlaczego właśnie kakao?
Ponieważ ta uzdrawiająca roślina, w piękny i zauważalny sposób otwiera serce, czyści stare emocjonalne traumy, łagodnie zmienia świadomość, pobudza pasje życia i kreatywność, wprawia w błogostan.

Poza tym, kakao nie bez powodu nazywane jest “napojem bogów” lub “czarnym złotem Majów”

Ziarna kakaowca wygrywają ze wszystkim pod względem zawartości minerałów i składników potrzebnych dla zdrowego metabolizmu!

W czasie ceremonii (jak również po jej zakończeniu) mogą pojawić się uczucia wzruszenia, miłości, wrażliwości itp. Możesz czuć potrzebę wybaczenia komuś lub sobie, pożegnania się z jakimś aspektem życia lub swojej osobowości; połączenia się ze swoim wewnętrznym dzieckiem lub Matką Ziemią

Lomi Lomi
Masaż Lomi Lomi to masaż pochodzący z Hawajów. Współgra on zatem z filozofią polinezyjską, która stawia nacisk na spójność fizyczności z psychiką człowieka, swobodny przepływ energii oraz siłę miłości. Ten masaż hawajski działa m.in. odprężająco, odstresowująco, odchudzająco oraz przeciwbólowo.

 

Relaksacyjny
Masaż relaksacyjny skupia się na redukowaniu napięć mięśniowych, odprężaniu
całego ciała, zmniejszaniu tkanki tłuszczowej, eliminowaniu bólu pleców, szyi, karku, czy
barków, poprawie krążenia i przepływu limfy oraz na wyciszaniu emocjonalnym osoby
masowanej.

Koncert na gongach i misach tybetańskich działa korzystnie na cały organizm, zarówno
pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Strumień wibracji działa relaksacyjne i
odprężająco, pomaga uwolnić napięcie i blokady nawet głęboko tkwiące w naszych
komórkach. Po koncercie czujemy spokój i wewnętrzną harmonię. Jesteśmy otwarci na
nowe, inspirujące nas działania i pełni pozytywnej energii.

Pilates zawiera elementy jogi, baletu, ćwiczeń oddechowych i czasami aerobiku. Rozciąga i aktywizuje do działa wszystkie mięśnie, także te głębokie, o których często zapominamy. Skutecznie więc modeluje sylwetkę, wzmacnia kręgosłup, mięśnie stabilizujące i poprawia naszą równowagę. Pilates to świetna forma ćwiczeń dla wszystkich – bez względu na wiek, poziom sprawności czy przebyte choroby. Sprawdzi się jako trening dla osób dotychczas wybierających wyłącznie ćwiczenia siłowe, jak i seniorów czy kobiet w ciąży.

Dodatkowe usługi

Masz pytania?